Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Плюсове и минуси "Ден след ден"

Пловдив може да се окаже без градски транспорт и без завод за сглобяване на автомобили на водещ световен производител. Очевидно по-лесно ще приемем втората липса, доколкото огромната инвестиция съществуваше само като вероятност. 

Фирмите, обслужващи линиите на градския транспорт, твърдят, че търпят загуби заради това, че общината не покрива достатъчно превоза на хората, пътуващи с намаление, но от администрацията контрират, че спазват договореностите с бизнеса.

„Фолксваген“ най-вероятно ще строи планирания нов завод за автомобили в Турция, това съобщи германско специализирано издание, твърдящо, че това е крайното решение на концерна. Припомням, че близо година като едно от възможните места за завода се сочеха индустриалните зони край Пловдив.

Археолозите, работещи в двора на Епископската базилика в Пловдив, съобщиха за намерена внушителна каменна плоча с ценен с информацията си надпис. Според специалистите находката потвърждава хипотезата, че под ранно-християнската базилика е имало езически римски храм.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Теми в предаването "Точно днес" на 24 февруари

Новата седмица продължава дебата за бюджета , който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Въпросът е към вицепрезидента на КТ "Подкрепа" Ионаис Партениотис. Защо заразата от птичи грип в Пловдивска област расте? Трето огнище установиха ветеринарните власти и по думите на..

публикувано на 23.02.25 в 16:11

Клуб "Неделя" - за живота в киното и на синия екран

Днес в предаването посрещаме любимия на поколения българи киноактьор Любен Чаталов. В навечерието на 75-тия му рожден ден ще говорим за пътя на артиста през годините, 200-те роли в киното, срещите със звезди от световната сцена, обичта на публиката и любовта, която огрява дните му. Във втората част на Клуб “Неделя” предстои среща с един..

публикувано на 23.02.25 в 09:55

Ранно утро с "Шейкър"

Посрещаме заедно последната неделя на февруари. Студено, но слънчево, времето все пак напомня за предстоящата пролет.Такива са и емоциите нй - светли, с надежда за по - добри дни!  Със Сърпухи Каприелян - ръководител на Арменската скаутска организация “Хоменътмен”. За идеите, за целите на скаутското движение, ще ни разкаже гостенката ни, както и за..

обновено на 23.02.25 в 09:54

Румен Стоичков в "Добро утро, ден!"

Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..

обновено на 22.02.25 в 07:09

Въздух, безопасност и конфликти в "Ден след ден"

Справя ли се община Пловдив с мръсния въздух , след като вече отминаха дните с превишени норми на фините прахови частици ? Само отоплението с твърдо гориво ли е причина за високите им стойности, които бяха измерени наскоро или има и други замърсители ? Можем ли да говорим за зелен билет в градския транспорт? Въпросите са към зам.-кмета по екология Иван..

публикувано на 21.02.25 в 14:47