Пловдивското утро на 25 февруари посрещаме с актуалните теми за деня:
Коронавирус и рисковете пред България. Разговор с професор Тодор Кантарджиев, директор на Националния център по заразни и паразитни болести.
„За“ и „против“ машинното гласуване. Възможен ли е компромис – разговор с Калин Славов, изпълнителен директор на „Прозрачност без граници“.
Очакваме и повече информация за двете нови огнища на инфлуенца по птиците в животновъдните обекти в землищата на селата Трилистник и Пъдарско в Пловдивска област.
Парламентарната комисия за борба с корупцията сезира главния прокурор Иван Гешев за смесеното дружество "Пълдин туринвест" в Пловдив. По темата ще говорим със Спас Гърневски, депутат от ГЕРБ.
В рубриката „Добро утро, ден!“ – гостува ни Васил Самоковлиев.
Добра ли е реколтата от грозде тази година и репресивни ли са готвените промени в Закона за виното и спиртните напитки? Това ще е темата на разговор с Любен Радев, който има лозарско стопанство в Брестовица и е член на Националното сдружение на българските лозари. Новата електронна система за проследяване на здравния статус на децата, която..
Говорим за „Ден на спорта в училище“. За 11 пореден път, сдружение „БГ Бъди активен“, призовава училищата да се включат винициативата. Откриващото събитие, тази година, е в Пловдив. Румяна Киризиева разказва, след 13.30 часа. Поетичната книга на Владислав Христов „Обратно броене” излезе в Северна Македония. Друга негова книга излиза на..
Политическата стабилност преди петия вот на недоверие към кабинета, въздухът, който дишаме в Пловдив, "Капана фест" и благотворителната му кауза, художникът Милко Божков и картините, които подреди за изложбата си в Пловдив - това са заглавия на темите в предаването в четвъртък сутрин. Говорим със заместник - предеседателя на ПГ на ИТН Станислав..
За поредна година от 16 до 22 септември честваме Европейска седмица на мобилността, която ще бъде отбелязана подобаващо в много детски заведения и училища. Днес във "Вход свободен" говорим с директора на ДГ „Кремена“, в район „Тракия“ г-жа Борислав Вичева, която ще сподели в детайли какво са предвидили като инициативи тази година и съвместно с кои..
В утрото на един от най-светлите християнски празници – Вяра, Надежда и Любов, ще говорим за актуалните теми в държавата, но няма да забравим и културните събития, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Депутатите днес дебатират по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема „Вътрешен ред, правосъдие и завладяната..