Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Държавата е открадната от хората в частна полза

Парламентът, институцията, която олицетворява свободния политически живот в страната, беше преместена в бившия партиен дом – Дома на БКП. Това е грозен политически ход, който показва, че сегашната власт няма никаква социална и политическа чувствителност.  Това заяви политологът Димитър Аврамов.

По думите му, настоящите управляващи досега са се чувствали удобно 30 години в залата, на която пише „Съединението прави силата“  – символ на демокрацията и единението на нацията, и вместо да продължат да правят политика в нея, изведнъж са се почувствали неудобно и са решили да правят политика в сградата с  "грозния комунистиески герб".

„Всичко е една безмислица. Никой в обществото изобщо не е искал да има нова Конституция в година, когато имат страхове за това, какво се случва в света, ще имат ли работни места, ще успее ли България и те самите да се развиват икономически  в годината на коронавируса. На никого през акъла не му е минавала идеята за нова Конституция. И второ – ще правят нов изборен закон с машинно гласуване. По сегашния изборен закон има ясно записано машинно гласуване без гласуване с хартиени бюлетини в секции с над 300 избиратели. Този закон бе приет през 2019 г. И този закон никога не е изпълняван.?!“

Аврамов бе категоричен, че „в главите на депутатите от управляващото мнозинство има друг дневен ред, друга България и други политически проблеми, различни от проблемите на хората“.

ДПС се е доказала окончателно като паразит, който е готов да подкрепи всеки, които е на власт, да извършат предателство, само и само, за  да разширят позициите на сараите, подчерта Аврамов.

„На мене тази държава ми е „плитка“ и хората не я харесват. Тази държава е открадната от хората и се използва в частна полза. Този тип държава има нужда от промяна“.

Аврамов изрази предположение, че е вероятно да се стигне до предсрочни избори. Ако това не стане обаче и управляващото мнозинство успее да ги избегне, то ще бъде под обсада и ще претърпи много тежка политическа загуба в общество, в което хората са силно изнервени.

„То е като да отидеш на лекар. В момента сме болни и докато не си получим диагнозата и не ни предпишат хапчета, не започва процесът на оздравяване. Сега в момента болният се инати и казва няма да отида на лекар“.

Чуйте повече от звуковия файл:


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Балната дреха трябва да отговаря на характера

Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..

публикувано на 23.05.25 в 16:31

Технически срив на изпита по ИТ, матурата по английски не затрудни зрелостниците

Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..

обновено на 23.05.25 в 16:09
проф. Христо Матанов

България не би оцеляла без православното християнство

"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...

публикувано на 23.05.25 в 15:56
Боряна Ботева

Само у нас онкоболните плащат биомаркерната диагностика

Достъпът на онкоболните до биомаркерната диагностика е ограничен. Защо представителят на пациентските организации в надзора на Здравната каса не подписа анекса към Националния рамков договор (НРД)?  Според Боряна Ботева, председател на Сдружение за развитие на българското здравеопазване, неподписването от страна на пациентския представител в..

публикувано на 23.05.25 в 11:08

Три факултета на ПУ и институции с усилия срещу трафика на хора

Борбата с едно от най-тежките престъпления срещу личността – трафика на хора – е темата на форум по съвместна инициатива на Факултета по икономически и социални науки, Юридическия факултет и Педагогическия факултет на Пловдивския университет, както и Националната комисия за борба с трафика на хора, Фондация „Кампания A21“ и студентската..

публикувано на 23.05.25 в 06:12