Слушател на Радио Пловдив сигнализира за временно прекратена ваксинация в болницата в Асеновград.
38-годишният Слави Тодоров трябвало да бъде имунизиран в 11 часа днес - време, определено му от националния електронен регистър за записване за ваксинация. Ваксина обаче той не получил, тъй като се оказало, че в МБАЛ Асеновград няма работещ кабинет за имунизации срещу коронавирус.
Ето пълния тест на публикацията на Слави Тодоров във фейсбук групата "За по-добър живот в Асеновград":
Ваксинация невъзможна!!!
Днес имах запазен час за ваксинация в МБАЛ Асеновград. Получих три напомнящи sms-а от националния портал в последните дни. Отидох 15 минути по-рано и след дълго лутане из коридорите, успях да намеря заветния кабинет. Табели за информация няма, нито на входа на болницата, нито на самия кабинет. Кабинета беше заключен. Успях да се свържа с главната сестра, която ме информира, че ваксини НЯМА! Можело да има след обед! Интересно, как свършиха ваксините и след като има запазени часове за ваксинация, защо тези ваксини не са заделени! Не знам какво се очаква от мен, като съвестен гражданин.......може би, да прекарам остатъка от деня в чакане пред болницата?!?!???
След лутане и провалена ваксинация асеновградчанинът потърси съдействие от Радио Пловдив.
Със Слави Тодоров разговаря Иванка Петкова.
Записът е в звуковия файл.
Коментарите по темата:
Системата не е получила сигнал, че ваксините са свършили. Системата няма как да разбере дали има, или няма ваксини.
Електронният регистър за записване за ваксинация е само една компютърна система. Тя прави това, което вкарате вътре като данни. Ако в даден пункт ваксините свършат, е необходимо да се даде обратна връзка, че ваксини няма. Тогава системата няма да насочва повече хора към този пункт.
Това коментира пред Радио Пловдив проф. Михаил Константинов, председател на Съвета на директорите на "Информационно обслужване".
За казуса в Асеновград и за актуалността на електронната заявка за ваксиниране с проф. Константинов разговаря Антоанета Петричанска.
Записът е в звуковия файл.
Същността на проблема:
Ваксинации в болницата в Асеновград днес не са правени, призна пред Радио Пловдив директорът на лечебното заведение д-р Иван Червенков. Той обясни, че до обяд кабинетът не е работил, но следобед имунизации ще се правят.
Ваксини има, кадри няма, подчерта д-р Червенков. Той обясни, че имунизации не са правени, тъй като в болницата има само един кабинет за ваксинации и в него работят само един лекар и една медицинска сестра.
Днес преди обяд лекарят е бил в операционна, затова и имунизационният кабинет не е работил, стана ясно от обяснението на болничния директор.
Защо се прекъсва връзката и чия е отговорността за имунизирането на хората, получили час за ваксиниране от националната електронна система? С д-р Иван Червенков, директор на МБАЛ Асеновград, разговаря Антоанета Петричанска.
Записът е в звуковия файл.
Щастливата развръзка:
Веднага след интервюто директорът на асеновградската болница е разпоредил гражданинът Слави Тодоров лично да бъде поканен за ваксинация още днес.
Ето какво написа той в поста си във Фейсбук:
Преди малко получих обаждане от МБАЛ Асеновград. Ваксините били пристигнали! Поканиха ме в 15.30 ч.
Как лошото време и студа ще се отрази на реколтата от череши в пловдивско коментира в програма "Точно днес" производителят от Куклен Тодор Попов. Според него още е рано да се каже какви са пораженията върху плодните дръвчета, но при някои от ранните череши средно на около 20 цвята има една завързала черешка, което означава, че на 90 % ще има..
Анализотърт от ЦИД Тихомир Безлов, който от години следи контрабандата на цигари, коментира, че има много има много противоречиви съобщения около разбития край Пловдив канал за цигари миналия ноември и последвалите пет месеца по- късно скандали. Той обвърза началото им с две събития в Пловдив - обиските в офисите на ПИМК и „Некст Лоджистик“ през..
Група родопчани от Смолянска област, сред които и Тодор Батков – син, стигна на коне до гръцкото село Димарио, преминавайки през затворения ГКПП „Рудозем – Ксанти“ в знак на протест срещу отказа да се отвори пътят Рудозем – Ксанти след присъединяването ни към Шенгенското пространство. На няколкостотин метра от неработещия пункт, връщащите се от..
Третият епизод на "Елементи в криза" е посветен на огъня. Летните пожари в Цалапица, Царацово и Катуница допринасят за лошото качество на въздуха в Пловдив и разкриват трудностите в комуникацията между граждани и институции. Епизодът представя един от героите огнеборци - главен инспектор Димитър Бришимов, началник сектор "Пожарогасителна..
В Пловдив официално честваха "100 години Седмица на гората“. Инж. Мирослав Димитров, директор на Регионалната дирекция по горите съобщи, че отбелязването в Пловдив започна от началото на седмицата. Служителите на дирекцията са запознали децата от пловдивските училища с работа на лесовъдите и важната роля на горите у нас. Тази есен ще се..