Той каза, че ако „Демократична България“ получи третия проучвателен мандат за съставяне на правителство, коалицията ще се отнесе отговорно към него.
„Предвид настоящата ситуация, предвид факта, че привидна подкрепа от почти всички партии ще има за един подобен мандат, но реално, когато започне работата на едно такова правителство, то ще бъде бламирано непрестанно в пленарна зала, вероятността е този мандат да бъде върнат“, каза още Манол Пейков.
Той е категоричен, че няма опция „Демократична България“ да подкрепи БСП, ако се стигне до връчване на проучвателен мандат на столетницата.
Манол Пейков коментира и патовата ситуация от вчера, когато заседанието на НС се провали, заради отхвърлената проектопрограма на парламента, а днес тя е променена. От нея отпаднаха първо четене на промените в Закона за политическите партии и предложението за намаляване на партийната субсидия от 8 на 1 лев за действителен глас. Отпадат и трите проекта за създаване на временни комисии, две от които за проверка на обектите на територията на лесопарк Росенец, внесени поотделно от ГЕРБ и Демократична България, и проект на решение за създаване на временна комисия, която да установи фактите и обстоятелствата при използване на сълзотворен газ от органите на реда срещу протестиращи граждани миналото лято.
„Политиката е изкуство на компромиса. Трябва да се търси възможност, при наличната патова ситуация, и при начина по който три партии, които привидно нямат обща политическа платформа, дори в пленарна зала те са врагове – БСП, ГЕРБ и ДПС, те показаха мускули, за да ни кажат „ето, ние можем да правим каквото искаме, ние сме тези, които управляват процеса“, защото трите нови партии имат 92 депутати, което е абсолютно недостатъчно за вземане на решения. За мен това е много малка цена, която трябва да се плати, за да може да се гласуват промените в Изборния кодекс. Защото това ще доведе до много по-добро представителство на следващите избори. А при положение, че съвсем очевидно се върви към следващи избори, това според мен е най-важната задача“, коментира още Пейков.
Цялото интервю с Манол Пейков можете да чуете в звуковия файл.
Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма опроверга очакването, че в летния сезон цените у нас ще са с 30% по- високи, каквото се каза вчера на среща на министъра на туризма Мирослав Боршош с туроператори. Цените за новия сезон са договорени още миналата година, той се продава отдавна на европейските пазари. Близо 20% от..
Иновативен подход в часовете по история прилага преподавалят Генка Геройска. Те преподава на учениците от Основно училище "Гео Милев" в село Белозем. При изучаването на Седемте чудеса на античния свят учениците са изработили умалени модели на пирамидите в Гиза, висящите градини на Семирамида и Александрийския фар. Нейният подход е отличен в..
Опитът да се контролират цените на стоки и услуги е еднозначен и той е, че абсолютно не работи, коментира пред Радио Пловдив финансовият експерт Любомир Дацов. Подобни практики, смята той, обслужван целите на силните правителства или някакви популистки интереси. "Няма как да се решат структурни проблеми с мерки за контрол върху цените. Това..
64-годишен жител на девинското село Брезе почина вчера, защото линейката не могла да стигне до дома му, който е на черен път без асфалт. Мъж от Брезе почина, линейка не могла да стигне до дома му Наложило се кметицата на селото Ирина Кочовска да организира няколко мъже, които да свалят човека на носилка до линейката, където да му подадат..
Агресията в НС не е нещо ново, но същевременно едва ли предизвиква кой знае какъв интерес. В крайна сметка парламентът е място за говорене, а не за бой, заяви в предаването "Точно днес" политологът Страхил Делийски. "Трудно ми е да си представя, че може да има друг прочит освен прочита на деформираната представа за НС и политическата култура. Тя е..