Медицински университет – Пловдив освободи от такси за общежитие до края на юли, студентите си от Украйна. Паралелно с това отпусна на всеки един от 36-те студенти по 300 лева финансова помощ. Допълнително МУ-Пловдив осигурява още 19 стаи в студентските общежития за настаняване на семейства на студентите от Украйна, това съобщи заместник-ректорът проф. д-р Ани Белчева.
През тази година се обучават 52 студенти (36 действащи и 17 прекъснали) и 2 специализанти, граждани на Украйна. Всички 36 обучаващите се в момента студенти от Украйна са настанени в студентските общежития, част от тях са бесарабските българи.
Ръководството на МУ-Пловдив има непрестанна връзка с украинските студенти и оказва съдействие и подкрепа с помощта на Студентския съвет и Домовите съвети на студентските общежития.
Медицински университет – Пловдив е един от първите университети, отправил призив към академична си общност за включване в Националната благотворителна кампания на БЧК за Украйна – #BGforUkraine. Изпратен беше апел до всички преподаватели, студенти и служители на Университета с конкретни указания за начините, по които всеки може да изяви своята съпричастност и информация за най-необходимото на хората от братската страна.
Предстои среща на 10 март на ректора на МУ-Пловдив проф. д-р Мариана Мурджева, дм и ректорския екип със студентите от Украйна за идентифициране на най-належащите им потребности в тази бързо променяща се обстановка.
Едно е сигурно: Медицински университет – Пловдив ще остане верен на своето мото „Посветени на хуманността” и ще продължава на проявява смелост, милосърдие и подкрепа, каза проф. Белчева.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..