В програма "Точно днес" интервю с Радостин Чолаков, ученик в X клас на Математическата гимназия "Акад. Кирил Попов“ за новите му разработки - софтуер, който се ползва в телекомуникациите, информационните системи и на борсата и пазарите за прогнози.
Радостин Чолаков подчерта, че днес се занимава с подготовка за явяване на състезания. Той е избран в българския националния отбор за участие в Атланта, САЩ на най-големия научен панаир за ученици. Предвидено е участието през месец май да стане присъствено и за там ще замине екип от четирима ученици от България.
Десетокласникът каза, че след успеха на АзБуки.ML - гласов софтуер, той продължава да се развива в различни образователни приложения. Сред тях са учебници, които вече имат гласов прочит, каза Радостин Чолаков, и уточни, че продължава развитие на програмния продукт съвместно с издателство "Просвета".
По повод на новите стандарти за професията "програмист на изкуствен интелект": Според мен е хубаво да има повече приложно насочени професии в училище, защото това дава ранна ориентация на децата. До някаква степен тази професия развива наличен интерес, и е важно как ученикът иска да се развива във висшето си образование.
През 2022 година Радостин Чолаков замисля и работи по няколко проекта с развитие на изкуствен интелект. Той прави проект за предвиждане на движението на борси и пазари, където ще се прави трениране на агенти за вземане на адекватни решения. Гласовите разработки, които той прави ще се прилагат и в големите телефони оператори у нас, които ще автоматизират част от обажданията, вместо да се обажда оператор, ще се обажда робот.
Мирна акция под надслов "Свобода за военнопленниците" ще се проведе в 19:30 на площад "Съединение" в Пловдив. Организатор е военният кореспондент Горица Радева, която от две години е в Украйна и отразява войната. Инициативата е израз на съпричастност към всички, които страдат от войната, и покана хората да изразят позиция в името на човешките..
Съвет по туризъм – Пловдив и Община Пловдив Ви канят на „УИКЕНД В ПЛОВДИВ“ . Осмото издание на фестивала ще се проведе в града под тепетата на 1, 2 и 3 август 2025 г. Веднъж годишно и само през този уикенд имате възможност да се потопите в магията на най-стария жив град в Европа и един от най-старите в света, като се възползвате от..
Младите лекари ще продължат с протестните действия през септември, ако народните представители не приемат техните искания. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив доктор Божидара Стоенчева, пловдивският стажант лекар и член на Инициативния комитет на „Бъдеще в България“, която участва в протестната инициатива в..
Ще пренареди ли политическата матрица искането на Делян Пеевски за закриване на антикорупционната комисия и възможни ли са трусове в коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“, които не са много единни в случая? Темата коментира в програма "Точно днес" депутатът от ПП-ДБ Стою Стоев. Според него е нормално в една коалиция от три..
Създаването на фонд „Благоустройство“ в Пловдив трябва много добре да се обсъди, за да не се стимулира издаването на повече строителни разрешения, както от районните кметове, така и от голямата община. Това заяви пред Радио Пловдив кметът на пловдивския район „Тракия“ Георги Гатев . Той подчерта, че все още не е ясен механизмът, по който ще се..