Делото за загиналото на пешеходна пътека в Братаница дете стигна до Върховния касационен съд. Негови близки протестираха пред съда заради условната присъда на предната инстанция срещу мъжа, блъснал с колата си Моника. Прокуратурата поиска делото да се върне за ново разглеждане. Ще разговаряме с Димитър Марковски, адвокат на семейството на Моника.
Като крайно несправедливо възприемат хората от родопското село Осиково решението да плащат с 66 на сто по-скъпа вода. Те уведомяват главния прокурор, че обявяват гражданско неподчинение и няма да плащат сметките си. Кметът Велин Палигоров припомня, че водопроводът им навремето е изграден с дарения и доброволен труд, без инвестиции от местното ВиК дружество.За местите хора е непонятна и начислената такса за обратни води, след като в селото няма централна отвеждаща канализация.
Много близки резултати и условна първа и втора позиция за ГЕРБ-СДС и за новата коалиция между „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“ показва проучване на изследователски център „Тренд“. За възможното подреждане на основните участници в парламентарния вот на 2 април ще разговаряме със социолога от „Тренд“ Димитър Ганев, както и с политолога проф. Ана Кръстева.
Преходът към еврото без ясен план създава хаос в аптечния сектор. За това предупреждават от Инициативният комитет от магистър-фармацевти в България. За притесненията на над 700 семейни аптеки в страната, относно двойното етикитиране на цените и липсата на подкрепа за аптеките ще говорим с Пенка Минева, член на Инициативния комитет и фармацевт в..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..
Във вторник Ви срещаме с усмивка и много лятно настроение поднесено в чаша студена лимонада :)))) И Ви приканваме да останете с нас във времето до 15:00! Ще с учим да поставяме здравословни граници, тогава когато е необходимо и за да съхраним себе си най-вече. В това начинание щ ни помага психологът Весела Табакова. Тя идва от света на бизнеса – повече..
"Точно днес" на 22 юли ще звучи от града и планината. Говорим за опасно горещото време, на което синоптиците записват - код оранжев, а предупреждението на лекарите е да не се излиза навън от 12 до 17 часа. Включваме директора на БЧК-Пловдив Таня Георгиева , която ще разкаже за акциите на доброволците в помощ на гражданите, когато жегите в Пловдив ще..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..