Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Партиите на антистатуквото не убиха ГЕРБ, те се саморазрушават

Снимка: БГНЕС

Партиите на антистатуквото  вместо да убият „големия противник ГЕРБ“ с действията си започнаха да се разрушават. Тази теза защити социологът Мира Радева в предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив и се аргументира с факта, че резултатите на Демократична България и Продължаваме промяната на изборите са по-ниски спрямо предходния вот.

Припомни и, че подобен разпад вече се е случил един път с ИТН, които отново влизат в 49-я парламент. По думите й изтощителната политическа криза, в която сме изпаднали последните две години говори за липсата на ясни цели и политическо мислене.

„На политическия хоризонт обаче се зададоха нови заплахи. Ние сме в президентски режим на управление и се говори за една промъкваща се промяна на политическия модел от парламентарна република към президентска.

Неговата двусмислена позиция в геополитически план започва да застрашава ориентацията на страната ни що се отнася до съюза с НАТО и ЕС.

В същото време има сериозни притеснения, че вътрешният разнобой и противоборствата водят до възход на една партия, която в един момент може да се окаже опасна, подобно на възкачването на Хитлер.

Крайно време е да има редовен кабинет и малко ме интересува как той ще бъде съставен“, коментира Радева.

Тя добави, че ако и този опит за съставяне на редовно правителство се провали, то всички партии ще са отговорни за това, а резултатът за политиците при поредни парламентарни избори ще бъде още по-лош. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Пламена..

обновено на 15.02.25 в 08:43

Българските вина не отстъпват на другите производители

Пия всякакви вина с хубаво качество, направени с майсторлък и с любов, каза председателят на енолозите в България  Станимир Стоянов . Той уточни, че при дегустация опитните дегустатори могат бързо да определи качествата на виното. "Като се опита едно вино, като му се види цветът и ароматът, може да се даде адекватен коментар", посочи енологът...

публикувано на 14.02.25 в 15:47

Разширява се пазарът на българското вино в чужбина

През 2024 година България значително е разширила пазарите на вино в чужбина, каза министърът на земеделието и храните Георги Тахов. В Брестовица той участва в зарязването на лозята и празника Трифон Зарезан. Българско вино е изнесено не само в европейските страни, но и в САЩ и страни от Латинска Америка, които са традиционни производители. За този..

публикувано на 14.02.25 в 13:01
Емил Кабаиванов

Искат увеличение на заплатите на общинските служители

От сдружението на общините са поискали да бъдат предвидени средства за увеличение на заплатите на общинските служители. Това се е случило по време на срещата с министъра на финансите Теменужка Петкова. Увеличението, за което настояват е с между 20 и 25%, каза пред Радио Пловдив кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов, който е..

публикувано на 14.02.25 в 11:39

1300 бежанци ще учат български език, 150 от тях в Пловдив

Започна безплатно езиково обучение по български език на над 150 бежанци, които живеят в Пловдив и са в трудоспособна възраст. За страната общата бройка, на обхванатите в проекта, ще достигне 1300 мигранти. Подобни курсове се провеждат в още 3 града в страната  - София, Бургас и Харманли.  Обученията по български език за бежанци в Пловдив..

публикувано на 14.02.25 в 10:34