В деня на връчването на втория мандат на ПП-ДБ говорим за възможностите, предателествата, експертите, игрите на властта и вариантите. Събеседник е политологът и университетски преподавател доц. Светослав Малинов.
Защо водата в карловското село Московец се оказа негодна за пиене. Причините търси в разговори с експерти от здравната инспекция и кмета на община Карлово търси Антоанета Петричанска.
Ще си кажем и "Добър ден, добри хора" с учителят по история и автор на сборника с разкази Илия Михайлов и психологът Петя Точкова, които ни канят на премиера в Пазарджик.
Ще ви поканим и на детски фестивал през почивните дни в Пловдив.
И още теми между 15 и 17 часа в следобедната програма на Радио Пловдив "Ден след ден"
Дъжд се очаква да прогони нажежения спомен за юлските жеги. Прогнозата на синоптиците е за валежи главно в Южна България, като валежите ще са интензивни, значителни по количество и с временно усилване на вятъра. Има условия и за градушки. Обявен е и жълт код за 7 области - Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Смолян, Кърджали и Хасково. За..
През тази седмица на месец май ни гостува д-р Достена Лаверн . Преди година тя се завърна в родния ѝ град Пловдив, тук се посвещава на творчеството - рисува, пише и превежда световна литература. Организира фестивала "Летерапопули" за втора поред година, той започва във вторник, 13 май в Първо студио на Радио Пловдив. Достена Лаверн отговаря..
В Международния ден на приятелството ще се опитаме да разберем в какво се измерва то, според психолога Ваня Велкова. И още: с коя дума определя приятелството между човек и любимец Ина Хаджиева, професионален треньор и обучител на четириноги, автор на платформата "Моето куче". Заедно с художника Мария Маккълок, ще Ви поканим на най-новата й изложба..
Юристи се обявиха против последните изменения в Закона за движение по пътищата. Според тях промените нарушават правото на ЕС. Къде е разминаването между българското и европейското законодателство и какво решение виждат юристите ще коментираме с пловдивския адвокат Венцислав Трендафилов. Той е експерт с дългогодишен опит в областта на международното..
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..