Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Точно днес - за вярата, парите и голямото изкуство

| обновено на 20.11.23 в 16:57
Снимка: Иво Чолаков

Всеки държавен бюджет е съпроводен с много неизвестни и не малко договорки. Очакванията обаче винаги са свързани с пари, и то с повече пари.

Потвърдиха го и синдикатите, които настояват в бюджета за следващата година да бъдат заложени 700 милиона лева повече за увеличение на работни заплати. В същото време част от работодателите не дадоха зелена светлина за финансовата рамка на държавата. Какви са рисковете? Отговор ще потърсим от икономическия анализатор Красен Станчев.

Не по-малко гореща се оказва и на стола на седмия поред заместник-кмет на Пловдив. Бившият олимпийски шампион Николай Бухалов поема ресор  „Социални дейности, младежки политики и спорт“. С него ще говорим за приоритетите в новия мандат, а също и за политическите нагласи.

В рубриката „Евранет+“ ще стане въпрос за предтоящото решение на ЕС за 12-ти пакет санкции срещу Русия, които са в отговор на нахлуването й в Украйна. Повече по темата ще чуем от репортаж на Виолета Ашикова.

И още теми в утрото „Точно днес“:

Православната църква почита Деня на християнското семейство. За ценностите и вярата днес ще говорим с отец Емил Паралингов от църквата „Света Параскева“ в Пловдив.

А в зона „Култура“ ви срещаме с Живко Петров, чието трио ще гостува в Първо студио на Радио Пловдив на 22 ноември. С маестро Петров ще говорим не само за концерта, но и за изключителния успех „On The Way“ в САЩ и Канада.

Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни тази седмица гостува Ахавни Кеворкян




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Проф. Ивайло Старибратов в "Добро утро, ден!"

Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно.  С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател.  Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..

обновено на 23.05.25 в 16:54

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05

Цветно и предпразнично "Точно днес" на 23 май

В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини,  изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..

обновено на 22.05.25 в 16:57

Евро, имоти и думи в "Ден след ден"

Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...

публикувано на 22.05.25 в 14:56