"Със сигурност зимата не си е отишла, тя ще ни напомни два пъти за себе си", допълни тя. По думите ѝ това, което е най-характерно за месеца, е повишена динамика на атмосферата, което е причина за температурните разлики.
Най-високите температури през февруари между 15 и 20 градуса, като най-голяма е вероятността това да се случи това през първото десетдневие. Най-ниските температури ще са между минус 12 и минус 7 градуса.
Тя напомни, че януари и февруари са едни от най-студените месеци в нашата страна, така че ниските температури са обичайни. Според нея анализите показват, че температурите през януари са били с 1 до 4 градуса над климатичните норми и добави, че тази тенденция за по-топло време спрямо климата ще се запази и през февруари, въпреки че няма да липсват, особено през второто и третото десетдневие, обстановки със студено нахлуване и валежи от дъжд и сняг.
Първото десетдневие на месеца ще бъде с температури над климатичните норми и стойностите ще достигат 17-18 градуса, а като цяло най-високите температури, очаквани през февруари ще бъдат между 15 и 20 градуса. Две бързи атмосферни смущения ще преминават през първото десетдневие. Едното ще започне още утре (петък), а следващото ще е около 8 февруари. Те ще са съпроводени с усилване на вятъра, на места ще има и валежи, предимно от дъжд. След преминаването на този бърз атмосферен фронт, с изясняване и стихване на вятъра той ще бъде последван от краткотрайно понижение на температурите. Дневните температури през почивните дни отново бързо ще се повишат и само сутрешните температури ще са по-ниски и то в събота.
Следващото атмосферно смущение ще бъде към края на второто десетдневие. В първите дни на втората десетдневка обаче има повишена вероятност за повече валежи и застудяване, като дъждът в много райони ще преминава в сняг. След това до края на периода времето ще бъде променливо, но вероятността за валежи намалява, а температурите ще се повишат. В равнинната част на страната ще има условия и за сутрешни мъгли.
Месецът ще завърши с малко по-динамично време. В края на второто и началото третото десетдневие отново се създават условия за валежи, тогава ще е и второто студено нахлуване, отново с валежи от сняг в по-голямата част от страната. След преминаването му, ще има разкъсване на облачността, подобрение на времето, но тогава минималните температури ще са най-близки до обичайните през февруари – минус 12 до минус 7 градуса.
В планините при всички смущения, които ще преминат, ще бъдат със сняг, т.е. там снежната покривка ще се увеличава. Според синоптика това е нормално за февруари в нашата страна, но в равнинната част от страната няма да има трайна снежна покривка.
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...