Отново в политическия дневен ред е съставянето на правителство. Спечелилите изборите ГЕРБ обявиха, че искат експертен кабинет. Остава евроатлантическите партии да заявят подкрепа и преди лятната ваканция да се сформира новото управление. За нагласите говорим със социолога доц. Алексей Пампоров.
Елена Крушкова разговаря с д-р Александър Симидчиев, за безплатните прегледи в Пловдив, на бял дроб с помощта на телемедицина.
Кметът на Централен Георги Стаменов ще разкаже за новите места за паркиране в района, както и до къде стигна идеята за многоетажен паркинг на мястото на бившата ТЕЛК.
И още теми:
Литературният фестивал "Пловдив чете" продължава с кръглата маса на тема "Европейски диалози-изправени пред войната". Повече от Здрава Стоева, от Френския културен институт в България, организатори на събитието в Балабановата къща. Там ще си дадат среща Георги Господинов, Мария Касимова-Моасе, проф. Мари-Врина Николов, писатели и журналисти от Полша, Франция и Сърбия.
Хилда Казасян идва в любимия Пловдив за концерта "Да обичаш Гершуин", разговаряме с певицата за проекта, с който вече са на турне в България. На лятно кино "Орфей" другия петък е джаз концертът с красивите дуети на Хилда Казасян и Васил Петров.
В "Добро утро, ден!" излъчваме последната част от разговора със Стефка Тотева, която бе журналист в Радио Пловдив, днес свързана с поезия, проза и литературни проекти.
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...