Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вечеря с дюнер прати четирима в Смолянската болница

Четирима души са хоспитализирани в инфекциозното отделение на смолянската болница, след като са консумирали дюнери от търговски обект в близост до училище в кв. Райково. 

Натровените- двама мъже и две деца на 12-и 17-годишна възраст, са потърсили помощ снощи в Спешното отделение. По думите на приелия ги д-р Момчил Хубчев те вече са в добро състояние и няма опасност а живота им.

Взети са проби от хранителния обект, в който четирима души след консумация на дюнер са в инфекциозното отделение на смолянската болница, пробите ще излязат след дни. Собствениците на заведението за бързо хранене недоумяват каква е причината и сами проверяват за състоянието на болните.

Екипи на РЗИ и Агенцията по храните ще проверят дюнерджийницата.

Д-р Хубчев препоръча в горещото време да се избягват месото и сосовете, майонези и яйца. Препоръчителни са много течности, зеленчуци и плодове. 

Междувременно лекарите информират за повишение на летните вируси придружени с хранителни разтройства.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В Сопот почитат 157 години от рождението на ген. Владимир Вазов

Община Сопот чества с военен ритуал 157-та годишнина от рождението на генерал Владимир Вазов. Церемонията по отдаване на почит и поднасяне на венци и цветя ще се състои от 10:30 часа пред паметниците на братята Вазови. Ген. Владимир Вазов е 8-то дете в семейството на Минчо и Съба Вазови. Брат е на Патриарха на българската литература Иван..

публикувано на 14.05.25 в 05:55

ПК по вътрешна сигурност ще изслуша полицаите от ГДБОП - Пловдив

Парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред ще изслуша министъра на вътрешните работи Даниел Митов. На заседанието ще се явят и полицаите от ГДБОП - Пловдив, участвали през ноември миналата година в предотвратяване на контрабанда на цигари. Заседанието на вътрешната парламентарна комисия, на което ще бъдат изслушани 8-те..

публикувано на 14.05.25 в 05:47

Светозар Гледачев изнася лекция в Международния панаир

Икономистът Светозар Гледачев се среща с граждани и представители на бизнеса в зала „Пловдив“ на Международния панаир. Пред тях той ще изнесе лекция с отговори на въпросите в съвремието.  Една от темите ще бъде приемането на страната ни в еврозоната и какво следва от това. Ще коментира и къде е най-добре да инвестираме парите си – в имоти или в..

обновено на 14.05.25 в 05:45

Безплатни прегледи за рак на кожата в УМБАЛ "Св. Георги"

Днес от 9:00 до 12:00 ч., в Клиниката по кожни и венерически болести към УМБАЛ „Свети Георги“ - Пловдив ще се проведат безплатни дерматологични прегледи за профилактика на рака на кожата. Инициативата е част от европейската кампания „Евромеланома 2025“, насочена към повишаване на обществената информираност относно злокачествените кожни..

публикувано на 14.05.25 в 05:44

РИОСВ отхвърли изграждането на кариера край Първенец

Експертният екологичен съвет към РИОСВ-Пловдив отхвърли изграждането на кариера за пясък и чакъл край Първенец. Членовете на съвета единодушно приеха проект на решение, с което не одобрява реализирането на инвестиционното предложение за изграждането на добивна кариера. Сред главните основания са рисковете за водите и засягане на..

обновено на 13.05.25 в 16:59