Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Разчитам на младите да вдъхнат енергия на лявото обединение


Разчитам на младежите в БСП и останалите леви партии да вдъхнат енергия на лявото обединение, за което предстои да подпишем меморандум. Това заяви депутатът от БСП Иван Петков. Увереността му в това идва от факта, че младежките формации на левите партии се срещнаха вчера, а резултатът е – искане за поява на тази нова жива сила, на нови лица.

„Важно е да направим този широк фронт, тъй като се вижда, че БСП получава твърде малки проценти, трудно стига до избирателите и подкрепата, която получава не може да задоволи нуждите на поддръжниците й.

Малко или много заради вътрешните битки загубихме най-големия смисъл на лявото, а именно идеологията, която я обръщаме към обикновения човек, към човека, който изнемогва заради кризата.

Именно заради това левите формации трябва да се обединят и да действат към тях на следващите избори“, коментира Иван Петков.

Според него няма смисъл от дебати, предизборни или по време на парламентарни заседания, на които хората на лявото се плюят един друг. Петков е категоричен, че излизането на партията от кризата е възможно единствено чрез обединение.

Подчерта още, че няма как Корнелия Нинова да бъде изключена от партията.

„Аз малко се учудвам от действията й в последно време. Точно такива думи на лидер в оставка водят до разочарование у избирателите, това не води до консенсус и до разбиране, че отиваме към нещо, което трябва да получи подкрепа.

Войната, която непрекъснато се водеше към президента не получи негативна реакция от хората, които подкрепят Румен Радев. Негативната реакция беше върху БСП.

Стигаме дотам както се случва в ДПС да се заплашва, че няма да се регистрират листите  - това е абсурдно. Членовете и симпатизантите трябва да осъзнаят, че всеки който прави това не мисли за доброто на БСП и за лявото обединение, което предстои да видим.

Смятам, че разумът ще надделее и няма да има проблем с листите при едни избори“, каза Петков. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Днес българите не могат да се съединят около лъжи

Точно днес честваме 139 години от Съединението на Княжество България с Източна Румели. Специален момент от историята ни, който ни дава повод да се замислим – къде сме днес и защо сме толкова разделени като общесво? В студиото на Радио Пловдив писателят и историк Йордан Велчев и известният художник Иван Тотев подчертаха, че големият въпрос..

публикувано на 06.09.24 в 10:51

Не можем да живеем добре, ако не работим за националния интерес

„Нито един от нас не може да живее добре и щастливо, ако не работим за общия национален интерес на България“, това заяви в интервю за Радио Пловдив Петър Стоянов, президент на България в периода 1997 – 2002 г. Според него българите трябва да имат самочувствие и да се измъкнат от дребнавите ситуации, в които попадаме толкова често..

публикувано на 06.09.24 в 09:10

Енергията на ЕСК трябва да продължи с акцент върху децата

Точно на 5 септември пред 10 години започна тази пловдивската приказка - Европейска столица на културата, а д-р Марияна Чолакова е един от най- отдадените на каузата и премина през целия нелек път на кандидатстването и реализацията на проекта. Пловдив отбелязва 10 години от обявяването си за ЕСК Днес тя припомни хората, с чиято енергия се роди..

публикувано на 05.09.24 в 11:16

24 часовият ни ритъм ни определя като южняци с балансиран режим

Много спим, малко работим, така на пръв поглед изглежда изводът от изследването "Бюджет н авремето", който НСИ оповести.  Оказва се, че населението на страната отделя за сън, хранене и други лични грижи средно по 12 часа и 28 минути от денонощието. За дейности, свързани с работа, учене и домакински задължения - 5 часа и 28 минути, за свободно време и..

публикувано на 05.09.24 в 10:50

Скептични сме за резултата от конкурсите за школски директори

Десетина дни преди началото на новата учебна година текат конкурси за директори на училища в цялата страна. Една трета от кандидатите не са успели да минат първия етап - писмената част. "Това, че 1/3 не са издържали нямаше да е трагедия, ако имаше море от желаещи да станат директори. За съжаление не е така, намаляват и желаещите мъже (те са едва 10..

публикувано на 05.09.24 в 10:34