БСП ликвидира възможността за собствената си алтернативност за управление на България. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Петър Мутафчиев, член на НС на БСП и бивш лидер на Областен съвет на БСП в Пловдив, който коментира решението на БСП да влезе в кабинета „Желязков“.
„Едно такова решение е противоуставно, защото НС е длъжен да спазва решенията на Конгреса на БСП“, каза още Мутафчиев.
Той припомни, че в началото БСП е искало разговори за експертно правителство, а изведнъж се стига до коалиционно управление с ГЕРБ и ИТН, където участват най-ярките лица на столетницата. Това показва, че се поема политически ангажимент, без да има ясна програма на този проекто кабинет, както и липсва информация колко време ще работи той.
„Ние трябва да сме последователни в решенията си и да спазваме партийния устав. Защото, ако той не се спазва, това означава, че партията се разпада“, категоричен е Мутафчиев.
Според него всичко ще зависи какви сигнали ще има от хората по места на предстоящия конгрес на БСП на 15-ти февруари.
„Всичко зависи от това дали партията има съпротивителни сили да запази чест и достойнство. Останаха по места много честни социалисти, които вярват, че социалистическата идея може да даде перспектива на страната. Ръководство не остана. Шест месеца след като Корнелия Нинова си подаде оставката, нищо не се е променило“, каза още червеният активист.
Той обаче е категоричен, че социалистическата идея винаги ще я има.
„Дали ще бъде в БСП или в други формации, това е съвсем друг въпрос. Но тя ще продължи да е жива. И гражданите ще разберат, че наистина им трябва алтернатива. Защото 35 години живеем в пълна лъжа, в едно общество, което смятаме, че ще бъде справедливо, но виждате в какви посоки се движим и в какви зависимости сме се объркали. Не можем така да подължаваме, трябва да върнем достойнството на народа. Това може да го направи само левицата“, подчерта още Петър Мутафчиев.
Цялото интервю с Петър Мутафчиев можете да чуете в звуковия файл.
Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..
Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината. В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..
Дългият срок на въвеждане на критични мерки, заради приемането на еврото е притеснителен за бизнеса, защото може да доведе до декапитализация на бизнеса, т.е. до фалити във всички браншове. Това коментира Мариана Кукушева, председател на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите, идеята на държавата да замрази цените за година и половина..
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..