Как ще се паркира занапред с новите правила на общината в Стария град, по темата разговаряме с хотелиера Христо Гюлев от Сдружението на собствениците, живущите, работещите и инвеститорите в Старинен Пловдив.
Гюлев каза, че живее и работи от 2016 година в Стария град. Той посочи, че не разбира защо всяка година се случва едно и също нещо, "някой тръгва без консултации, с нас собствениците да прави промени".
"Тези промени са предлагани с най-добри намерения, но от хора, които нямат никаква информация от нас, от сдружението", смята Гюлев.
"Заместник-кметът с ресор "Транспорт" Ерол Садъков казва, че новото ще бъде за живеещите да бъде с един пропуск за адрес, но това не е ново, и днес е така, но не се спазва. Вие не предлагате нищо ново за нас, и сега е така, но не се спазва", каза в интервюто Гюлев.
"Единственото ново е желанието - Стария град да се превърне в скъпоплатен паркинг", заяви Гюлев
"Раздадени са 1500 нерегламентирани пропуска за достъп, отдавна проблемът с мултиплицирането на картите е решен, имаме разбиране и диалог с комисиите в ОбС на Пловдив. Първата важна стъпка беше направена, ясно е, че днес имаме карти и пропуски над 1500 броя. Втората стъпка е да се изброят възможните места за паркиране, които са частни и общински и защо никой не казва, че община Пловдив е най-голям собственик в Стария град. Точно три паркинга стоят празни", посочи Гюлев. Той пресметна, че 200 свободни пустеещи места има в Стария град, които са на община Пловдив.
"Не е нужно да се сложат бариери в Стария град, и да го превърнем на резерват на таласъми. Стария град е жив благодарение на туристите, които идват, проблемът е в раздадените пропуски на хора, които не живеят там", обобщи хотелиерът.
"Ние предлагаме всеки да докаже правото си и да се закрият всички досега издадени пропуски", каза още Гюлев. Само 281 бяха първоначалните пропуски, сега са 1500, какво правим, как така, попита още Христо Гюлев.
В първия час на предаването Клуб „Неделя“ навръх Великден гостува инж. Никола Добрев. Уроците на майка му и тези на учителите, студентските му години и първите професионални такива в КЦМ като директор, бяха само част от темите за разговор с водещия Диян Никифоров. За трудностите, които е трябвало да преодолява по пътя, за срещите и хората..
За темите с продължение, за които си струва да внимаваме още: катастрофите, при които губим животи. Как да спрем войната по пътищата, какво последва след призива на и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов да се работи по-бързо по делата за смърт на пътя, говорим с адвокат Елена Грудлева, представител за Пловдив на Българската асоциация на пострадалите..
За вярата, за нравствените ценности, за образованието, включително и по религия, говорим госта ни в „Добро утро, ден!“ в Страстната седмица. Адриана Любенова е доцент по теология и преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Тя е иконописец, член на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина. Има дълъг..
Измеренията на духовните пътища, за християните търсим в утрото на Велики петък. Срещаме ви с доц. Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на Исус Христос. Доц. Чиликов каза,..
От арменския апостолически храм "Сурп Кеворк" в Стария град включваме отец Даниел , който след 20 години в САЩ избра да се върне пак в Пловдив. Той сподели важното за тяхната общност във вековния град по време на празниците, който всички очакваме заедно през тази година-арменци, католици и православни. Празникът ни потапя в библейските разкази за..