Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Политически страсти и неволи в "Ден след ден"

Правителството оцеля очаквано при четвъртия вот на недоверие, но това ни най-малко не промени патовата ситуация в политическата ос управляващи-опозиция. Вместо оставка премиерът Орешарски обяви промени в кабинета, но на не повече от 5 – 6 министра. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пък отказа повече да е конструктивна опозиция в парламента.

Сергей Станишев ще се отказва от евродепутатството, но на 1 юли, когато се закълне в Брюксел, но няма да се отказва от лидерството на БСП. Това е темата на ДСД на 30 май – ще я обсъдим с изключения от столетницата проф. Георги Близнашки и със зам.-главния редактор на в. „Сега“ Петьо Цеков.

Протестът на работещите в столичната Спешна помощ имаше отзвук и в Пловдив – колегите им ги подкрепиха в искането за преструктуриране и повишаване на възнагражденията. Повече очакваме от Елена Крушкова.

За акцията на КАТ пред Новотел Пловдив срещу безразборно паркираните десетки лъскави возила ще е репортажът на Стоян Терзиев.

Вокалът на рок-група Ренегат Коцето Кацаров пусна на пазара аудио романа си "Мутра". Защо "мутрите" от прехода събуждат творческия му интерес и как гледа на персонажите в Народното събрание - ще го попитаме в минутите за култура след 16.30.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..

обновено на 20.02.25 в 11:10

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 20.02.25 в 11:10

Отец Димитър Димитров в "Добро утро, ден!"

Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания.  Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.  От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..

обновено на 20.02.25 в 11:09

Алексей Кожухаров в "Добро утро, ден!"

В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..

обновено на 19.02.25 в 10:24

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00