Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Понеделник сутрин с Радио Пловдив

Пари, литература и антични светилища - част от темите в "Точно днес" на 23 февруари. 

Как и с какви средства ще се справи Пловдивска област с пораженията от последните порои? Въпросът ще зададем на областния управител Розалин Петков. В разговора с него ще разберем и какъв е контролът на държавата върху състоянието на язовирите в областта и опасни ли са те при нови обилни дъждове.

И още от темите в „Точно днес” на 23 февруари: за общинските жилища в Пловдив ще ни разкаже в репортажа си Антоанета Петричанска. Тя разговаря с директора на на „Жилищно настаняване" в Община Пловдив Хрипсиме Чектерян.

„Младият Пловдив чете” се „събужда” отново. Само няколко месеца преди началото на „Пловдив чете”, издателство „Жанет 45” възражда инициативата. За литературните седмици, които ще продължат до началото на месец юни – гост в ефира на радио Пловдив издателката Божана Апостолова.

В минутите за култура ще ви поканим на фотоизложбата на доц. д-р Любомир Цонев „Мегалитни, антични светилища и приемствеността им в християнството”, която се открива в Регионален етнографски музей, Пловдив. Авторът участва в редица експедиции, чиято цел е да се направи модерна база с GPS-данни за мегалитните паметници на българска територия. Интервюто с доц. д-р Любомир Цонев е след 9 часа.

Започнете  деня с Радио Пловдив. Ще ви бъде интересно! 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

публикувано на 03.02.25 в 12:08

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

Архивистите отбелязват професионалния си празник

Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..

обновено на 19.05.23 в 12:02

Великите европейци - Мефистофел /втора част/

Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си.  BNR podcasts · Великите европлеци -..

публикувано на 31.08.22 в 10:35

Не знам дали е разумно да работим при по-високи цени на газа

Георги Богданов- собственик на консервно предприятие в Първомай, отговори в предаването "Точно днес" на въпроса как работят в разгара на кампанията. " Работим и чакаме някой да ни купи стоката. В момента имаме газ. До 31-ви юли цената беше 2200 лв. на 1000 кубика за нас. Сега коментират за още 60 % от 1-ви август. Според мен има много неизвестни...

публикувано на 04.08.22 в 10:42