Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кафетата -горчиви или подсладени в "Точно днес"?

В "Точно днес" Румен Гълъбинов, икономическият експерт ще коментира  новия дълг на държавата от 8 милиарда EUR. Акцентите в обсъждането според него трябва да започнат с две основни точки: 1. 8 млрд. евро са нов дълг и затова има подписан вече нов договор за 3 години с четирите банки за пласиране на еврооблигации. 2. Част от този нов дълг ще отиде за погасяване на стар дълг, като уточняването на размера и вида на този стар дълг все още предстои.

Здравната реформа мина с доста критики през Националния съвет за тристранно сътрудничество, като социалните партньори оспориха увеличението на държавната квота в надзора на здравната каса и разделянето на пакета здравни услуги на три.  Д-р Даниела Дариткова за промените в Закона за здравното осигуряване, които ще изчистят здравнонеосигурените и ще гарантират плащанията за здраве от 2016г.

Опасно тежка  и опасно близо до жилищните сгради се оказа  сградата на Биологическия факултет на ПУ.  По следите на инцидента на пловдивската улица „Рилски метох” или как ще защити собствеността проф. Запрян Козлуджов, ректор на Пловдивския университет "П. Хилендарски".

За силата на думите и волята да продължиш напред, въпреки ударите на съдбата. Разговор с Катерина Хапсали за дебютния й роман „Гръцко кафе” в "Точно днес" след 9.00 часа.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

Архивистите отбелязват професионалния си празник

Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..

обновено на 19.05.23 в 12:02

Великите европейци - Мефистофел /втора част/

Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си.  BNR podcasts · Великите европлеци -..

публикувано на 31.08.22 в 10:35

Не знам дали е разумно да работим при по-високи цени на газа

Георги Богданов- собственик на консервно предприятие в Първомай, отговори в предаването "Точно днес" на въпроса как работят в разгара на кампанията. " Работим и чакаме някой да ни купи стоката. В момента имаме газ. До 31-ви юли цената беше 2200 лв. на 1000 кубика за нас. Сега коментират за още 60 % от 1-ви август. Според мен има много неизвестни...

публикувано на 04.08.22 в 10:42

Фотографска изложба "Далеч от Африка" в Градската галерия

"Далеч от Африка" е названието на  фотографската изложба, която представя Градската художествена галерия на ул. "Княз Александър Първи" 15 от 3 до 23 август.  Фотоизложбата е съвместно дело на двама известни артисти - професионалния фотограф Атанас Кънев и театралния режисьор Елена Панайотова.  Изложбата представя програмата "Артисти за деца",..

публикувано на 02.08.22 в 13:07