Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вярата срещу страха – „Точно днес“ на Благовещение

Вярваме ли още на тезата, че доброто винаги побеждава злото? В утрото на Благовещение припомняме тази максима и почитаме благата вест за Спасителя. Защото ако страха е новото психо-икономическо оръжие за масово поразяване, то вярата - успешен отговор. Убедени сме и в последното работно утро на седмицата, ето темите в предаването "Точно днес":

След атентатите в Брюксел – война на два свята, в която жертви са невинните. Има ли опция „полезен ход“ пред ЕС и България? И подготвени ли са родните служби за адекватна реакция? За мигрантите и терора ще говорим с Димо Гяуров, бивш шеф на разузнаването.

В утрото на 25 март питаме още: Защо лекарите тръгват на протест? Национална здравна карта и служебния рамков договор събраха напрежение сред медиците. Реално ли е то или ставаме свидетели на реакция срещу реформа – темата ще коментираме с доктор Георги Цигаровски от УС на Лекарския съюз в Пловдив и доктор Иван Маджаров, председател на Българска болнична асоциация.

Празнично се пренасяме и в църквата „Свето Благовещение“ в Асеновград, където Пловдивският митрополит Николай ще отслужи архиерейска света литургия. Репортажът е на Емилия Куюмджиева.

В минутите за култура представяме Ели Видева със сборната й стихосбирка „Проекции върху сферичната природа“.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Чавдар Каришев в "Добро утро, ден!"

В седмицата, в която Радио Пловдив отбелязва 70 годишен юбилей, гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ е директорът на радиото Чавдар Каришев. Той е дългогодишен журналист. Започва работа в Радио Пловдив в 1989 – годината на промяната за България, с всички последващи негативи и позитиви. През 1992 година Чавдар Каришев става главен..

обновено на 03.06.25 в 14:48

"Добро утро, ден!" с Елена Кристиано

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува Елена Кристиано, собственик на една от най-успешните компании в сферата на красотата. За себе си казва, че е успяла да намери баланса между кариерата и личния живот. А за нея те вървят ръка за ръка вече 30 години. Съдбата и е преплетена с Италия, модата и индустрията за красота. Нейната любов към Италия..

обновено на 04.04.25 в 17:08

Професор Станимир Кабаиванов гост в "Добро утро, ден!"

Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...

обновено на 29.03.25 в 08:44

Борис Стоилов в „Добро утро, ден“

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..

обновено на 22.03.25 в 09:30

В "Срещите" спомен за писателя Рашко Сугарев

Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и  малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева. 

обновено на 22.03.25 в 09:28