След Брекзит за възможните решения за бъдещето на ЕС. Европейските лидери ги търсят на специална среща. Междувременно две рейтингови агенции понижиха кредитния рейтинг на Великобритания, като се позоваха на икономическите и политическите сътресения в страната след вота за излизане от Евросъюза. Каква е реалната ситуация? Ще има ли сътресения и в други страни или резултатът от реформата ще бъде създаването на супердържава? –Идея на Франция и Германия.
Тема в „Ден след ден“, която коментираме с журналиста Александър Андреев от „Дойче веле“ и евроексперта и икономист проф. Милен Балтов, заместник ректор на Бургаски свободен университет.
За готвения протест на медицинските сестри от община Родопи заради ниски заплати ще ни разкаже Димитър Владимиров. Ще чуем и гледната точка на работодателя в лицето на кмета на община Родопи Пламен Спасов.
Има ли напрежение в пазарджишкото село Алеко Константиново и защо бе внесен сигнал за системно нарушаване на обществения ред от жители на ромската махала до министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова и главния прокурор на Република България Сотир Цацаров– Неда Велкова пита вносителя - активист от ВМРО Карлос Контрера и говорителя на полицията Мирослав Стоянов.
Пловдивската тема ще ни представи Антоанета Петричанска с атмосфера и звук от Десетата юбилейна седмица на занаятите в Пловдив.
Почитателите на Осмата муза ще чуят журналистката и писател Станислава Кара, която в аванс преди срещата си с пловдивска публика, ще представи в програмата ни документалната си книга "Като на кино". С нея ни среща Стоян Терзиев.
Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..