Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още от цветовете "Точно днес"

| обновено на 24.04.17 в 17:23
Картини на Анастас Константинов
Снимка: Ж.Танчева, Радио Пловдив

Пловдивските учени, творци и анализатори ще участват в програмата на Радио Пловдив от 6 до 9,30 часа.

Две нови идеи, търсят развитие в града на тепетата - до края на април приключва първата фаза от проекта "Дигитално културно-историческо наследство на община Пловдив", предстои да научим какво ще се дигитализира от богатото ни наследство.
Български екип, успя да пребори конкуренция от 28 държави и със спечелените пари вдига научен център в Пловдив. Общината им предостави 25 декара. Младите пловдивски учени спечелиха директно от Европейската комисия 15 милиона евро. Разказва единият от създателите на Центъра по растителна системна биология и биотехнология доц. Милен Георгиев.

За пловдивската връзка от веригата Сашо Дончев - Сотир Цацаров - Георги Гергов ще говорим с анализатора Тихомир Безлов, който ще опише вероятните сценарии за реакции на част от "червените олигарси". 
За диалозите в БСП, след подадената оставка от националното ръководство на Гергов търсим коментари за реакциите в партията и възможните решения. Борис Попиванов, политолог с прогноза за скандала заради, който има протести от някои граждански и политически формации.

Очаквайте и разговор с журналиста Светослав Терзиев, който ще прогнозира втория тур от надпреварата за президентския вот във Франция.

След 9 часа - в зона "Култура" наш гост ще бъде художникът Анастас Константинов, който открива изложба в софийската галерия "Лик". 
Публиката и ценителите ще видят картини от експозицията със заглавие „Свръх динамичност на цветовете“, в която ще бъдат показани и най-новите живописни платна, рисувани между 2016 и началото на 2017 г.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Румен Стоичков в "Добро утро, ден!"

Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..

обновено на 20.02.25 в 11:10

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..

обновено на 20.02.25 в 11:10

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 20.02.25 в 11:10

Отец Димитър Димитров в "Добро утро, ден!"

Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания.  Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.  От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..

обновено на 20.02.25 в 11:09

Алексей Кожухаров в "Добро утро, ден!"

В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..

обновено на 19.02.25 в 10:24