"Свидетели сме на лицемерна и подчертано двустандартна политика по отношение на мигрантите и тежестите, които трябва да поемат различните държави-членове на общността.
Ние, Патриотите от ВМРО, от години говорим за проблемите, които т.нар. страни-основателки просто замитат под килима, а не разрешават. Квотният принцип се провали. Сега е ред за преразглеждане и спешни промени в Дъблинското споразумение, което все още може да бъде използвано като „оръжие“ срещу страните, в които бежанците са стъпили на европейска земя първоначално, в това число и България.
Ето защо ние смятаме, че е назрял моментът отново да се надигне глас за една по-строга и справедлива спрямо всички европейски държави политика в тази област."
Заместник - председателят на ВМРО и депутат от ЕП Ангел Джамбазки подкрепи недоволството от дебата за мигрантите със заявката, чуе ако се приеме връщането към страните, в които с направени първоначалните регистрации, те ще направят всичко,позволено от закона, за да не ги допуснат в България.
Според него страните от Западна Европа оставят всичко на тежестта на граничните държави, а самите те правят "селекция" на хора, които да задържат и такива, които да пренасочат вън от границите си.
"Няма как Меркел да си подбира инженерите и музикантите, а на с да връщат людоедите", каза Джамбазки. Той разкритикува политиката на страните, които са имали колониална политика и сега компенсират мораланата си отговорност. Нашата страна няма какво да връща.
Програмата за саниране с 20 % самоучастие ще се реализира с пари от държавата, а не от Плана за възстановяване и устойчивост. Имаме възражения по моделите, по които се санират сгради в България. Една от основните критики е, че с парите на всички се облагодетелстват малка част от хората, посочи Йордан Николов от Българската асоциация за изолации в..
Призиви за развиване на българската отбранителна промишленост като част от европейската дойдоха от правителството и след вчерашното заседание на Съвета по сигурността при премиера, Росен Желязков също предложи и призова да бъдат развити иновативният потенциал и способности на българската отбранителна промишленост. Според Тодор Воденов - председател..
Alpha Research публикува последното си проучване: "Здравеопазването – абсолютен приоритет на българските граждани в бюджет 2025. Според 65% държавата трябва да харчи толкова, колкото има, а не да задлъжнява" Социологът Боряна Димитрова каза в интервю за Радио Пловдив: Когато става дума за приоритети при българите, то става въпрос за тук и сега,..
Има ли реален шанс за постигане на мир в Украйна и на каква цена? "Независимо от това, че Зеленски ще подпише очевидно споразумението със САЩ за редкоземните минерали, драмата на украинския народ, а и на Европа остава, а тя е – какви са гаранциите, че след като се подпише каквото и да е, Русия няма да продължи? Русия е доказала в..
Това, което направи впечатление в най-дългата реч, изнасяна от лидер пред Конгреса, са намеренията на САЩ по отношение на Украйна и до колко те се ангажират с гарантиране на сигурността. Всъщност сигурността на Украйна е основното послание, което излезе след заседанието на Съвета за сигурност на МС, коментира в предаването "Точно днес" бившият военен..