Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" - на сцената и зад нея

| обновено на 18.09.18 в 06:20

Коалиционният съвет номинира за министър на транспорта юриста Росен Желязков, главен секретар на МС в първия кабинет на Борисов, впоследствие шеф на електронното управление, председател на Комисията по далекосъобщения. Решението взе „стеснен“ състав на Коалиционния съвет. Президентски указ все още няма, но затова пък и първият учебен ден бе белязан с протест.  Има ли сценарии за разбунване на дъжавата с антиправителствени аргументи на българи от чужбина и местни подбудители на фона на властваща институционална мъгла? За съотношението на силите във властта около последните факти с управленските заявки и обществените настроения – коментар на журналиста Емил Спахийски.

Рестарт на  дебатите по темата за плоския данък този път  даде финансовият министър Владислав Горанов. След вече дадения от него тон преди ден натрупването на експертни  аргументи  ще очакваме да чуем и икономистите. В програма „Точно днес“ очаквайте икономическия анализатор проф. Боян Дуранкев, когото ще попитаме също съществува ли потенциал в държавата за 10%-но  повишаване на заплатите в бюджетната сфера.

За съхраняване на местността  Градище – Калоянов връх призовава „Съюз за духовно възраждане – България“ , организатор на мащабен Народен събор, в който желание да участват са изразили жителите на 5 села – Белащица, Марково, Гълъбово, Брани поле, Цар Калоян. Събитието, с което те ще стартират и подписка в защита на археологическата местност, ще се проведе в Деня на българската независимост 22 септември в местността „Чинарите“ съвместно с Община Родопи и Куклен.  За  идеята местността Градище-Калоянов врък да се превърне в национална и международна туристическа дестинация -  ще разговаряме  с юриста и секретар на  Съюз Духовно възраждане – България Георги Караджов.

В минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на спектакъла „Пияните“ от Верипаев на Малък градски театър „зад канала“ с режисьор Явор Гърдев – интервю на Галя Митева. Представлението  от програмата на фестивала „Сцена на кръстопът“ се играе на Голяма сцена на Пловдивския драматичен театър.

За завръщането на една художническа фантазия, която не признава граници и ограничения  - разговор Виолета Радкова – автора на живописната изложба в галерия „Възраждане“ в Стария град.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с Елена Кристиано

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува Елена Кристиано, собственик на една от най-успешните компании в сферата на красотата. За себе си казва, че е успяла да намери баланса между кариерата и личния живот. А за нея те вървят ръка за ръка вече 30 години. Съдбата и е преплетена с Италия, модата и индустрията за красота. Нейната любов към Италия..

обновено на 04.04.25 в 17:08

Професор Станимир Кабаиванов гост в "Добро утро, ден!"

Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...

обновено на 29.03.25 в 08:44

Борис Стоилов в „Добро утро, ден“

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..

обновено на 22.03.25 в 09:30

В "Срещите" спомен за писателя Рашко Сугарев

Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и  малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева. 

обновено на 22.03.25 в 09:28

Проф. Милен Георгиев в "Добро утро, ден!"

Гостът ни тази седмица е Милен Георгиев, професор в Института по микробиология на БАН, където ръководи лабораторията по метаболомика. Неговата голяма професонална любов и гордост обаче е  Центърът за върхови постижения по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив, в чието създаване активно участва и в който работят учени от пет континента...

обновено на 14.03.25 в 16:51