Телевизионното обръщение на българския президент с призив за преодоляване на разделението и за единение на народа отзвуча в пиков момент за социалната ни и морална устойчивост. На фона на плавното и шоково поскъпване на поредица „елементи“ от ежедневното ни битуване, красиви термини като „законност“, „правосъдие“, „свобода“ и „уважение“, независимо от дълбокия си смисъл, предизвикват турболенции за политическа употреба. Кога истината, която се съдържа в думите, се превръща в пустословие, а мъдростта - в идеологически цинизъм? Въпросите ще зададем на социолога доц. Боян Знеполски, преподавател в СУ „Климент Охридски“.
Общинският браншови съвет по здравеопазване ще обсъди ситуацията в ДКЦ V във връзка с проблемите, свързани с нарушения на трудовото законодателство и заплащането на медицинския персонал в размер под задължителния минимум за страната, както и нарушаването на конституционни права като правото на свободно сдружаване. По темата чуйте лидера на КТ „Подкрепа Атанас Кръстев“.
Еднакви в различията си, но пълноценни като част от всички останоли, са осиновените деца на България. В рамките на националните информационни седмици на осиновяването Българска асоциация „Осиновени и осиновители“ и Комплексът за социални услуги за деца и семейства канят на откровен разговор за живота и преживяванията им педагози, осиновители и професионалисти в социалната сфера. За проблемите около тайната на осиновяването, предизвитателства, свързани с този процес в контекста на новата Стратегия за детето 2019-2030 г. ще разговаряме с психотерапевта Дора Прангаджийска. Тя е автор на книгата „Благодаря ти, мамо. Пътят на осиновения от гнева до прошката, представяща нейния личен опит свързан с осиновяването й.
В минутите за култура след 9.00. чуйте издателя Манол Пейков, който ще представи графичната новела на Ян Новак „Затопек“ преди нейната премиера и срещата с автора й в Дом на културата „Борис Христов“ за единствения бегач в историята, спечелил златни медали на 5 000 и 10 000 метра и маратон на една и съща Олимпиада в Хелзинки през 1952 г.
И още: в Международния ден за защита на животните – 4 октомври с Явор Гечев – Фондация „Четири лапи“ разговор за животните...и за хората.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си. BNR podcasts · Великите европлеци -..
Георги Богданов- собственик на консервно предприятие в Първомай, отговори в предаването "Точно днес" на въпроса как работят в разгара на кампанията. " Работим и чакаме някой да ни купи стоката. В момента имаме газ. До 31-ви юли цената беше 2200 лв. на 1000 кубика за нас. Сега коментират за още 60 % от 1-ви август. Според мен има много неизвестни...