Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Елхи, илюзии и анализи „Точно днес“

| обновено на 11.12.18 в 07:11

Коледните елхи, както всеки декември, са в актуална зона. Тази сутрин не с полемика за изкуствени и естествени, а с информация за  елхите,  стопанисвани от горските стопанства  в четири области -  Смолянска, Пловдивска, Пазарджишка и Кърджалийска, които ще грейнат коледно. Събеседник е Ботьо Арабаджиев директор на Южноцентрално държавно предприятие – Смолян.

Благотворителна коледна изложба – базар на кукли, се открива в галерия  "Заняти". Средствата са  за детското отделение към УМБАЛ „Св. Георги” в Пловдив. Покана от Тони Симидчиева председател на Регионалната занаятчийска камара в Пловдив. 

 Дни на отворените врати  в СУ „Св.Св. Кирил и Методий” -  за метода  Монтесори, по който  вече се обучава пилотната паралелка първокласници.  С директора на училището Таня Николова разговаря Живка Танчева

Краят на илюзиите  и  новите залози? Коментар на политолога Първан Симеонов.

Филм и книга за голямата  дама на българското кино Невена Коканова в навечерието на 80- годишнината и. Разговор с журналиста Георги Тошев.

Съхранените илюзии в света  на художника Иван Милушев в изложбата му в галерия „Възраждане“.

Свят, в който можеш да поднесеш душата си в една молитва, да повериш приятелството си на едно коте, да приемеш кротко самотата си като посветен в мисия.

„Точно днес“. Вторник 11 декември. От 6 до 9.30




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Достена Лаверн в "Добро утро, ден!"

През тази седмица на месец май ни гостува д-р Достена Лаверн . Преди година тя се завърна в родния ѝ град Пловдив, тук се посвещава на творчеството - рисува, пише и превежда световна литература.  Организира фестивала "Летерапопули" за втора поред година, той започва във вторник, 13 май в Първо студио на Радио Пловдив.  Достена Лаверн отговаря..

публикувано на 12.05.25 в 07:10

"Добро утро, ден!" с Елена Кристиано

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува Елена Кристиано, собственик на една от най-успешните компании в сферата на красотата. За себе си казва, че е успяла да намери баланса между кариерата и личния живот. А за нея те вървят ръка за ръка вече 30 години. Съдбата и е преплетена с Италия, модата и индустрията за красота. Нейната любов към Италия..

обновено на 04.04.25 в 17:08

Професор Станимир Кабаиванов гост в "Добро утро, ден!"

Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...

обновено на 29.03.25 в 08:44

Борис Стоилов в „Добро утро, ден“

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..

обновено на 22.03.25 в 09:30

В "Срещите" спомен за писателя Рашко Сугарев

Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и  малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева. 

обновено на 22.03.25 в 09:28