Най - важното нещо при участие в проезшествие, когато има застрашени хора, е винаги да се поставяме на мястото на страдащия. Това е изключително важно, дори в житейски план. Само тогава можем да сме максимално ефективни.
Това заяви пред Радио Пловдив директорът на пожарната в Пазарджик комисар Иван Панайов, който бе удстоен с приза "Пожарникар на годината 2018".
Въпреки 36-годишния си стаж като огнеборец, той каза, че за него разлика отпреди 10 - 15 години и сега няма - тръпката в работата е същата. По думите му, това е така, тъй като от толкова дълго време се занимава с екстремни ситуации.
Всяко едно произшествие, независимо какво е, не е сходно с предишни. То те поставя в съвсем друга обстановка и изисква съвсем друг начин на мислене и преценка на ситуацията, коментира Панайотов.
Емоцията помага задължително, убеден е комисарят. Според него, съпричастието помага да не се подценява ситуацията и да не се прави грешна преценка.
Тогава, когато се почувстваш на мястото на страдащия, само тогава си максимално ефективен, категоричен е Иван Панайотов.
Той обясни, че успехът му се дължи на целия състав на пожарната в Пазарджик. А натовареността на ръководения от него състав е много голяма. Комисарят определи изминалата 2018-та като година с доста сериозни произшествия.
Екипите на пожарната в Пазарджик са спасили 16 души при различни инциденти.
Имаме 2011 произшествия за цялата 2018 година, обобщи комисар Панайотов. И подчерта, че съставът е реагирал при 79 тежки катастрофи, а при 41 от тях са спасени хора.
Нашата задача е да спасяваме, подчерта Иван Панайотов.
Той отбеляза, че през последните години има значителни подобрения в работата на огнеборците. В пожарната в Пазарджик техниката е подменена на 75 %, на 100 % е попълнен личният състъв, няма дужерство, което да е по - малко от трима човека.
Водата ме плаши повече от огъня, призна огнеборецът с 36-годишен стаж. Той смята, че там (при водната стихия) нещата са много сериозни и без превенция трудно се овладяват.
Комисар Панайотов активно подпомага възраждането на доброволчеството на територията на областта - създадени са 11 нови доброволни формирования.
Най-добрите огнеборци и спасители за 2018 година получиха своите награди в Централния военен клуб в София днес.
Цялото интервю на Неда Велкова с комисар Иван Панайотов е в звуковия файл.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..