Мерките, които ОП „Чистота“ предприема за поддържане на хигиената в „Столипиново“, включва поставянето на допълнителни контейнери за строителен отпадък, които да могат да бъдат ползвани като контейнери за отпадъци за битови нужди. В тези квартали населението има малко по-особена култура, но въпреки всичко хората продължават да изхвърлят отпадъци извън контейнерите. Това заяви директорът на ОП „Чистота“ Николай Георгиев.
По думите му, причина за замърсяването са незаконното застрояване и липсващата инфраструктура, които пречат на достъпа за почистване.
Продължаваме обаче да водим разговори с населението заедно с районния кмет Иван Стоянов, набелязали сме мерки, провеждаме кампании, за да им обясним необходимостта от спазване на хигиена, да потърсим улеснение и за нас, и за тях, за да можем да ги обслужваме и да няма отпадъци извън контейнерите.
Георгиев уточни, че строителните контейнери тип „лодка“ са 12 , а популярните съдове за смет тип „бобър“ –около 200 – 300 бр. Подготвя се обществена поръчка за закупуване и поставяне и на нови контейнери в „Столипиново“.
В „Арман махала“ живущите са много по-малко и всеки ден успяваме да изчистим максимално всичко изхвърлено.
Обемът в „Столипиново“ обаче е много по-голям. Успяхме да изчистим една голяма част, до която имахме достъп. Но поради лошото време не успяхме да стигнем до блоковете 4003 и 4005 на „Соколите“. Успяхме да изчистим и ул. „Крайна“ и зелените подходи към р.Марица са затворени, за да няма достъп дотам.
По думите на Георгиев, веднага след приключване на зимното дежурство ОП „Чистота“ е увеличило техниката си с още един самосвал и с един контейнеровоз, за да бъдат елиминирани незаконните сметища.
В „Столипиново“ уличната мрежа се мие и по график 7 дни в седмицата. В целия град спирките се дезинфекцират и измиват също всеки ден.
Предоставили сме дезинфектант на администрацията на район „Източен“, за да може с тяхна помощ да се обработят с доброволци и жилищата, ,до които няма достъп.
Чуйте повече от звуковия файл:
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..