Единствният натиск е градът да бъде чист и да се засили контролът по сметосъбиране, сметоизвозване, ръчно метене, машинно метене, както и контролът върху нерегламентираното изхвърляне на отпадъци.
Това заяви пред Радио Пловдив заместник-кметът по екология и здравеопазване Иван Стоянов, коментирайки неофициални информации, че е оказал натиск върху директора на Общинско предприятие "Чистота" Димитър Георгиев и затова той напуска поста.
Стоянов припомни, че от общината са дали два месеца толеранс на Димитър Георгиев. Той обаче не се е справил, тъй като се вижда, че Пловдив не се почиства както трябва. Затова кметът Костадин Димитров е поискал оставката на Димитър Георгиев и той вчера си я е подал, като остава на работа до 5 януари.
Нашите критерии са по - високи, за съжаление не се покриха с неговите, подчерта заместник-кметът Стоянов.
Той посочи, че Общинското предприятие "Чистота" е от близо 800 човека персонал, което го прави трудно за управление.
По думите на Стоянов, е необходим постоянен контрол върху хората и техниката.
Той припомни, че когато е бил начело на това общинско предприятие, е действала комисия за всеки микрорайон на Пловдив. Тя е оценявала контрольорите и организаторите и според тези месечни оценки се е изготвял график, по който се е виждало къде в града има най - големи проблеми с почистването.
Отделно 53 човека от предприятието са били обучени от Общинския инспекторат да съставят актове и фишове за глоби за нерегламентирано изхвърляне на отпадъци от граждани и фирми. И тогава се правеха по 200 фиша на месец, а сега за три години няма издаден нито един фиш, подчерта заместник-кметът Стоянов.
Той припомни още, че до всички търговски обекти са били изпращани писма с посочен точен ден и час за предаване на кашони и други отпадъци. Ако обектът не ги е предавал, са му били налагани глоби.
Искаме да въведем стандарта от преди години и той да се надгради, каза още Иван Стоянов.
Той не посочи има ли определен човек, който ще заеме поста директор на Общинското предприятие "Чистота". Каза само, че с кмета обсъждат няколко имена и решение ще има следващата седмица.
Интервюто на Антония Попова с Иван Стоянов е в звуковия файл.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..