Студенти медици от Пловдив канят деца и техните родители да се включат в акцията „Болница за плюшени мечета“.
Идеята е под формата на игра децата да преодолеят страха от лекарите. Участниците трябва да донесат своята любима плюшена играчка, която ще бъде техният „пациент“. Кампанията се провежда днес и утре в МОЛ „Пловдив“.
"Болница за плюшени мечета" е международен проект, организиран от студенти по медицина в страни като Великобритания, Германия, Австрия, Италия, Франция, Турция, Гърция и много други. За седма поредна година студенти от Медицински университет - Пловдив, членове на Асоциация на студентите медици- Пловдив, Асоциация на студентите по фармация в България и Българска асоциация на студентите по дентална медицина организират и провеждат този проект на територията на Пловдив. Той е насочен към децата на възраст от 3 до 9 години.
Идеята е с игри и забавления да покажем на децата, че посещенията при лекаря не са толкова страшни, както и че болестта е нормална част от живота и те не трябва да се страхуват да я преодолеят, обясни Йолин Дончева, председател на Асоциацията на студентите медици в Пловдив.
Тя допълни, че кампанията е много полезна за децата, а дори в последствие някои от тях искат да станат лекари.
„Болница за плюшени мечета“ е и инициатива, която е полезна за бъдещите медици, които искат да специализират педиатрия, тъй като те свикват с малките пациенти.
Цялото интервю с Йолин Дончева можете да чуете в звуковия файл.Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..