Йордан Илиев е новия директор на Общински институт „Старинен Пловдив“. До този момент Илиев е бил заместник-кмет на район „Тракия“, завършил е българска филология и журналистика.
Градоначалникът подчерта, че за този пост е търсен човек, който да направи видим Стария град. Той припомни, че е проведен конкурс, който не излъчи победител.
От година и половина обяснявам какво трябва да се случи в Стария град. Проведохме един конкурс за директор на ОИ „Старинен Пловдив“ и искахме един човек, който искахме да ни каже как резервата да стане видим в европейско измерение. Искахме конкретна визия - как да се купуват билети за музеите в Старинен Пловдив от всички туристически информационни центрове, какви нови услуги ще се предлагат, как ще се работи с фондация „Пловдив 2019“. Видяхме, че няма такъв човек. И тъй като аз имам още две години, в които нося отговорност за управлението на Старинен Пловдив, казах на Данчо – ти имаш капацитета, ти ще се справиш, ти няма да ги измислиш нещата, аз съм ги мислил 8 години. Обясняваме ти ги и ги изпълняваш, обясни Иван Тотев.
Кметът допълни, че на Йордан Илиев са му необходими 2 месеца за да навлезе в работата, но след това той също може да има добри идеи.
Благодаря на господин Тотев за гласуваното доверие, заяви новият директор на ОИ „Старинен Пловдив“. За последните две години 212 000 туристи са посетили Стария град. За 2017 година приходите от билети от музеите в Старинен Пловдив са 490 000 лева. Изглежда голяма цифра, но ако се разхвърли спрямо посещаемостта излиза, че е напълно реално да се вдигнат приходите от Стария град, коментира Илиев.
Градоначалникът допълни, че основната цел пред администрацията е как в Стария град да има живот, тъй като инфраструктурата вече е готова.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..