Купувачът на ЧЕЗ не вдъхва доверие и досега не е показвал, че може да се справи с управление на такива сложни системи, каквито са включени в електроразпределението. Това е основен проблем, смята енергийният експерт Антон Иванов.
Според него от всичко, което предстои - най- важен е прегледът на сделката, който ще се извърши от КЕВР. Тази проверка ще покаже може ли новият собственик да се справи. Купувачът най- вероятно ще запази мениджърския екип и така ще разчита да докаже, че няма да предизвика сривове в работата.
Могат да започнат проблеми ако не се намери най- добрият начин за управление на оперативния персонал.
Антон Иванов, който още през миналата година защити тезата, че на мястото на напускащата чешка компания трябва да дойде чужд инвеститор – смята, че по- голяма фирма би имала по- голям потенциал да се справи с текучество на ценни кадри, а когато малка компания купува голяма проблемът може да се окаже твърде тежък.
Не е важно само да се инвестира в покупката, каза още експертът по повод казаното от Гинка Върбакова, че сделката е финансово подкрепена от международна банка. По- важно е да се осигури финансов ресурс за самата дейност.
Колкото да политиката на ЧЕЗ по отношение на избора на купувач - то тя показва, че компанията никак не се е интересувала от това, какво ще остави тук.
Логиката им е "взимай парите и си отивай". Очевидно Чешката държава консолидира ресурса си на родна земя, свързано с изграждането на атомна централа там.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..